Чому курс євро виріс до максимуму з кінця 2014 року

Зліт європейської валюти на новинах про формування уряду ФРН продовжив тренд всього 2017 року: інвестори все більш оптимістично оцінюють перспективи єврозони і Євросоюзу.На світовому валютному ринку 12 січня різко виріс курс євро до долара. Зліт почався близько 9 години ранку за середньоєвропейським часом, коли з Берліна стали надходити повідомлення про прорив на консультації з формування уряду Німеччини. Після цього євро, вагаючись рано вранці в п'ятницю навколо 12040 долара США, менш ніж за дві години підскочив до 12140 і досяг найвищого рівня з грудня 2014 року. У Росії курс євро одночасно зміцнився більш ніж на 1 відсоток з менш 68 до приблизно 687 рубля.

Нетипова ситуація: ставки зростають в Америці, а валюта - в Європі

Таким чином, закінчення урядового кризи і перспектива швидкого створення стабільного уряду в найбільшій економіці єврозони і Євросоюзу вселила очевидний оптимізм в міжнародних інвесторів, які почали активно скуповувати євро. Вірніше, продовжили скупку європейської грошової одиниці, оскільки займалися цим весь минулий 2017 рік. За минулі дванадцять місяців курс європейської валюти зміцнився з приблизно 104 до нинішнього рівня в 121 тобто майже на 17 відсотків, що для валютного ринку є досить серйозним зростанням.

Найдивніше при цьому полягає в тому, що настільки значне зміцнення євро відбувалося в ситуації, коли Європейський центральний банк (ЄЦБ) невпинно заявляв, що має намір ще довго тримати свою ключову ставку на нулі, а Федеральна резервна система США (ФРС) в 2017 році три рази підвищувала відсотки, так що різниця між рівнями ставок у США і єврозоні досягла вже 125-15 відсотка. Цей спред незабаром ще більше зросте, оскільки ФРС планує в 2018 році як мінімум три подальших підвищення ставки, причому найближчим очікується вже у березні.

Згідно хрестоматійною логіці фінансового ринку, гроші у високорозвинених країнах Заходу перетікають туди, де вище процентні ставки та, відповідно, вище прибутковість держоблігацій. Так що в минулому році зростати, по ідеї, повинен був би долар, а не євро. Тим більше, що нестримне зростання американських фондових індексів, встановлювали один історичний рекорд за іншим, служив у 2017 році додатковим потужним стимулом купувати валюту США.

Валютний ринок став більше думати про політику

Звичайно, можна спробувати хоча б частково пояснити нетипова поведінка міжнародних інвесторів почастішанням в минулому році сигналами ЄЦБ про намір поступово згортати політику наддешевих грошей. Але в тому-то й справа, що поки в Європі ще тільки обіцяють з часом посилити грошову політику, в Америці вже реально підвищують ставки. І, тим не менш, міцніє не долар, а євро.

Тому виникає відчуття, що в даний час міжнародні інвестори при виборі валюти для вкладення капіталу в більшій мірі, ніж зазвичай, керуються політичними міркуваннями, і бурхлива реакція валютного ринку на кінець урядової кризи в Німеччині говорить на користь такої версії.

Якщо розвивати її далі, то можна припустити, що слабкість євро в 2015-2016 роках значною мірою пояснювалася широко розповсюдженими в той період у світі сумніви в стійкості єврозони і Євросоюзу. Згадаймо: ЄС все ще переживав наслідки боргової кризи і намагався стабілізувати ситуацію в Греції, коли в 2015 році сталася криза з біженцями.

До того ж у 2014 році в результаті агресивних дій Росії, аннексировавшей Крим і підтримала збройних сепаратистів на сході України, на території Європи почалася справжня гаряча війна з непередбачуваними наслідками, а в сфері торгівлі - війна санкцій між ЄС і РФ.

Страх перед розпадом єврозони випаровується

Все це не могло не створити хоча б у частині міжнародних інвесторів, особливо американських і азіатських, враження, що Європа у вогні, що Євросоюз роздирають внутрішні і зовнішні конфлікти, які можуть призвести до розпаду ЄС та краху єврозони разом з грошовою одиницею євро. І це враження тільки посилилося в червні 2016 року після референдуму про вихід Великобританії з ЄС.

Не випадково курс євро до долара впав до найнижчої за півтора десятиліття позначки саме в кінці 2016 року. Цього падіння додатково сприяв інший політичний фактор: виборча кампанія і перемога на президентських виборах у США Дональда Трампа, який своїми обіцянками податкової реформи та інших заходів по стимулюванню зростання американської економіки привернув численних інвесторів в доларове простір.

Але ось настав 2017 рік, валютний ринок розвернувся, і євро після дворічного нападу слабкості знову почав міцніти. На перших порах це ще можна було пояснити чисто технічним відскоком. Однак, наприклад, різкий стрибок євро вгору після 14 травня 2017 року, коли президентом Франції був обраний Емманюель Макрон з його підкреслено проєвропейської програмою, свідчить про те, що зростання курсу євро значною мірою був пов'язаний саме з вертається вірою у стабільність і поступальний розвиток ЄС і єврозони. І, можливо, зі зростаючими сумнівами в економічні успіхи США Дональда Трампа.

Який же з усього цього випливає висновок? Давати валютні прогнози - справа вкрай невдячна, і можна привести довгий список іменитих банків і аналітичних центрів, знеславлених на цьому терені. Однак якщо хоча б частково вірна версія про те, що нехрестоматийный зростання курсу євро на тлі підвищення процентних ставок у США пояснюється кардинальною переоцінкою інвесторами привабливості та перспективності єврозони, то можна зробити наступні припущення.

Деякі припущення замість прогнозу

Враховуючи набирає чинності економічне піднесення в єврозоні та в цілому в ЄС, курс євро до долара і рубля швидше буде утримувати нинішні позиції або рости, ніж падати. У всякому разі, обвал євро і, відповідно, зліт долара представляється малоймовірним.

Істотно послабити євро можуть з'їзд німецьких соціал-демократів 21 січня, якщо він відкине досягнуту 12 січня домовленість про коаліційні переговори з блоком ХДС/ХСС і знову втягне Німеччину у урядова криза, а також парламентські вибори в Італії 4 березня. Якщо перемогу на них здобудуть євроскептики і раптом стануть наполягати на референдумі про відмову італійців від євро, то на валютний ринок може повернутися привид майбутнього розпаду єврозони.

Чергове підвищення ставки в США в березні ринки напевно вже значною мірою заклали курс долара. Якщо ж ФРС при новому керівнику, ставленика Трампа Джероме Пауэлле, який повинен приступити до виконання обов'язків в лютому, відмовиться від такого кроку або посіє сумніви в курсі на подальше посилення грошової політики в Америці, то це, напевно, дасть додатковий імпульс котирувань євро.

скачать dle 10.2 КиноСвин


Схожі публікації

СТРІЧКА НОВИН

19.08.18
Щодо лондонського злочинця відкрито розслідування
19.08.18
Російські солдати вдерлися в Україну через Дністер | FaceNews.ua: новини України
19.08.18
Нові правила пайового будівництва: чекати чи росіянам зростання цін на житло
19.08.18
Пішла піна ротом: в санаторії за загадкових обставин помер дитина | FaceNews.ua: новини України
19.08.18
Цитати з Біблії, Тори і Корану увійшли в пам'ятку МВС проти хабарів | FaceNews.ua: новини України
19.08.18
Юрисконсульт Трампа спілкувався з командою спецпрокурора Мюллера
19.08.18
Погода на 19 серпня: синоптик порадила сидіти вдома (фото) | FaceNews.ua: новини України
19.08.18
Путін вдарить по Україні з новою силою | FaceNews.ua: новини України
19.08.18
Затримка пенсій: що чекає українців у серпні | FaceNews.ua: новини України
19.08.18
Популярні антибіотики оголосили абсолютно марними | FaceNews.ua: новини України
19.08.18
Знайдений простий спосіб зламу мереж Wi-Fi | FaceNews.ua: новини України
19.08.18
Людство безсиле: вчені оголосили вердикт для планети | FaceNews.ua: новини України
19.08.18
В Індонезії знову стався сильний землетрус
19.08.18
Саакашвілі зібрався в Україну: політик розкрив свій план | FaceNews.ua: новини України
19.08.18
Бізнес сам винен: у НБУ пояснили, чому росте курс долара | FaceNews.ua: новини України
19.08.18
Синоптики розповіли, в яких областях в неділю пройдуть грози | FaceNews.ua: новини України
19.08.18
В Москву з України побігли гінці домовлятися про "світі" | FaceNews.ua: новини України
19.08.18
"Правила мови спрощуються": пропагандисти Кремля жорстко зганьбилися (фото) | FaceNews.ua: новини України
19.08.18
Мережі вразило фото красуні з ВСУ, пораненої на Донбасі | FaceNews.ua: новини України
19.08.18
Ердоган переобраний главою своєї партії
19.08.18
На Донбасі нова загроза, і це не Путін | FaceNews.ua: новини України
19.08.18
Хлопчик дякує Богові, що залишився живий після удару блискавки | FaceNews.ua: новини України
19.08.18
Акції лівих і правих у Берліні завершилися зіткненнями
19.08.18
Гривні кінець? Експерти розповіли, куди полетить долар на наступному тижні | FaceNews.ua: новини України
19.08.18
США можуть ввести санкції у зв'язку з "Північним потоком-2"
19.08.18
Російське судно обіцяють заблокувати у Херсоні на три роки
19.08.18
Інопланетяни Чумацького Шляху хочуть спілкування з землянами | FaceNews.ua: новини України
19.08.18
Терористи влаштували пекло на Донбасі: ЗСУ понесли втрати, але вистояли | FaceNews.ua: новини України
19.08.18
У дитячому таборі в Черкасах померла 13-річна дівчинка | FaceNews.ua: новини України
18.08.18
Лейбл Future Past Jam презентував незвичайний сингл
18.08.18
Маша Єфросиніна гостро висловилася про участь Марченко в «Танцях з зірками»
18.08.18
Стосується кожного: українські зірки до 5-річчя проекту записали справжній хіт
18.08.18
Настю Каменських розкритикували за оголені груди на фото
18.08.18
Анонси каналу ТЕТ на тиждень з 20 по 26 серпня 2018 року
18.08.18
Селена Гомес розповніла, шокувавши шанувальників зайвими кілограмами
18.08.18
Анонси каналу НЛО TV на тиждень з 20 по 26 серпня 2018 року
18.08.18
Анонси Нового каналу на тиждень з 20 по 26 серпня 2018 року
18.08.18
Анонси каналу Інтер на тиждень з 20 по 26 серпня 2018 року
18.08.18
Вагітна Регіна Тодоренко захопила передплатників новим фото в Instagram
18.08.18
Анонси каналу «Україна» на тиждень з 20 по 26 серпня 2018 року
18.08.18
Анонси каналу СТБ на тиждень з 20 по 26 серпня 2018 року
18.08.18
Анонси каналу К1 на тиждень з 20 по 26 серпня 2018 року
18.08.18
Надія Мейхер повернула собі звання секс-символу одним фото
18.08.18
Відома американська співачка покінчила з собою
18.08.18
Анонси каналу 1+1 на тиждень з 20 по 26 серпня 2018 року
18.08.18
Влад Яма підкорив Мережа зворушливим заявою про дружину
Всі новини
Наверх