День вишиванки-2018: українські зірки розповіли про символ нації

Олександр Ківа, спеціально для TV.UA,
День вишиванки-2018: українські зірки розповіли про символ нації

Телеведуча Ірина Хоменко

фото: прес-служба «Нового каналу»

Сьогодні, 17 травня, в Україні святкують День вишиванки. В цей день кожен третій українець одягає такий наряд на роботу або в школу. А як з цим справи у наших знаменитостей?

Редакція сайту [b] TV.UA[/b]розпитала у зірок, чи вважають вони вишиванку оберегом від усього поганого? Для них це святковий або повсякденний одяг? Чи є якісь традиції, яких вони дотримуються?

[b] Ірина Хоменко, ведуча «Таємний агент. Пост-шоу», Новий канал [/b]

День вишиванки-2018: українські зірки розповіли про символ нації

Думка про те, що вишиванки служать для людей оберегами, вважаю цілком логічним. У нашого народу дуже сильна енергетика, і вона запросто може передаватися через вишивку. У давні часи матері вишивали своїм дітям рушники та вишиванки, вірячи в те, що це приверне до них удачу і щастя, а також вбереже від недобрих поглядів. А ще знаю, що в ті часи дівчата давали своїм хлопцям у далеку дорогу вишиванки, які робили власними руками. Вони означали, що молодий чоловік вже «заброньовано».

Особисто я вважаю вишиванку святкової одягом. І стильним національним елементом одягу, який, до речі, закохав у себе весь світ. Зараз українські етно-мотиви використовують у виробництві відомі кутюр'є Джон Гальяно, Жан-Поль Готьє, Givenchy. Модний будинок Valentino створив на наших вишиванках цілу колекцію, зробивши їх більш універсальними і сучасними.

У День вишиванки всією сім'єю одягаємося відповідно. Також кожен раз ходжу так на вибори. Але, мабуть, найбільш важливим днем, який у мене асоціюється з вишиванками, стало сватання. Ми з тоді ще майбутнім чоловіком намагалися вшанувати всі українські традиції, і всі наші рідні і друзі також були у вишиванках. Було неймовірно красиво!

[b] Микола Тищенковедучий соціального реаліті «Ревізор з Тищенка», Новий канал [/b]

День вишиванки-2018: українські зірки розповіли про символ нації

Впевнений, вишиванки дійсно володіють магічним ефектом. Не дарма в давнину українців рідко можна було побачити без цього національного елементу одягу. У моєму гардеробі також є вишиванка, яку я купив п'ять років тому у Львові, приїхавши туди зі старшим сином. Гуляючи з місцевим вуличках, побачив бабусю, яка продавала вишиванки, зроблені власними руками. Всього їх було три. І одна з них, на диво, мені дуже підійшла! Як правило, з вибором потрібного розміру часто виникають проблеми, але ця вишиванка ніби спеціально для мене зроблена! Одягнувши її, відчув себе дуже комфортно. І залишилися пару днів у Львові відбувався в ній.

Для мене вишиванка, швидше, святковий варіант. Або ж одяг для якогось відповідального заходу, для якого потрібна додаткова енергія і ментальна захищеність.

У День вишиванки не можу похвалитися якимись особливими традиціями. Але я щасливий, що молоде покоління активно впроваджує в сучасне життя. Мій старший син Данило також носить вишиванку, а от молодшого, Давида, якому в лютому виповнився рік, вишиванку за розміром поки не знайшли.

[b] Наталія Кудряшоваведуча соціального реаліті «Ревізор: Магазини», Новий канал [/b]

День вишиванки-2018: українські зірки розповіли про символ нації

Мама з дитинства прививала мені любов до рукоділля. Вона – неймовірна майстриня! Вишиває і рушники, і вишиванки, причому робить це настільки філігранно, що часом важко відрізнити лицьову сторону від вивороту! Вона подарувала мені не тільки вишиванку ручної роботи, але і вишитий костюм – плахту, пояс і сорочку, прикрашені подільської вишивкою (Наталя родом з Хмельницької області – прим. авт.) Вірю в те, що вишивка, в яку людина вкладає світлі думки, любов і тепло, дійсно стає оберегом для того, хто носить такий одяг. А ось в суперсилу і особливу енергетику «конвеєрних» вишиванок, зізнатися, дуже слабо віриться.

День вишиванки кожен рік чту, надягаючи нашу національну одяг, зроблений золотими руками моєї коханої матусі. А вишитий костюм вважаю своїм найдорожчим і найціннішим концертним вбранням.

[b] Андрій Бурлуцький, заступник директора Школи панянок у реаліті «[/b][b]Від пацанки до панянки-3[/b][b]» на Новому каналі [/b]

День вишиванки-2018: українські зірки розповіли про символ нації

Вишиванка може бути оберегом, якщо вірити в це. Як і будь-яка інша річ, в кінці кінців. Хтось каже, що в орнаментах і візерунках вишивок зашифрований генетичний код. І якщо заглибитися у фольклористику, культурологію та історію, впевнений, ми знайдемо чимало фактів і легенд, які підтверджують це. Особисто я вірю, що вишиванка може вберегти від поганого.

У мене кілька вишиванок, вишитих і блакитними і червоними і білими нитками по білому. Для мене вишита сорочка – елемент національної ідентифікації. Я одягаю вишиванку не тільки по святах, а комбіную її з джинсами і ношу в будні. Адже вважаю, що це стильно і модно. Взагалі, не розумію, чому для національної одягу треба відводити певний день. Чому в Шотландії чоловіки носять кілт щодня, а не тільки у свята, і пишаються цим.

Тому вважаю, що українське має бути сучасним завжди, задавати тенденції світової моди. Я за це! А ви?

[b] Олександр Педанведучий Нового каналу [/b]

День вишиванки-2018: українські зірки розповіли про символ нації


Для мене вишиванка все ж святковий одяг. І мені хочеться носити її тільки в особливі дні. Наприклад, на День Незалежності чи на той же День вишиванки. Останній раз ми всією сім'єю одягали вишиванки на хрестини мого сина Марчика. Навіть для гостей влаштували дрес-код. До речі, це було дуже мило, тому що для Лери і Марка їх вишила моя мама. І на хрестини вони вперше приміряли свої вишиванки. Особисто у мене їх сім – різних кольорів, з різними орнаментами, прикрашені бісером, зшиті українськими дизайнерами. Є навіть футболки з вишивкою.

[b] Ольга Кучер, ведуча інформаційно-аналітичної програми «Вікна-новини», СТБ [/b]

День вишиванки-2018: українські зірки розповіли про символ нації

Про вшитий генетичний код в орнамент вишиванки я вірила завжди. Вишита руками матері чи бабусі - така сорочка є оберегом. Адже вишивання потребує багато часу і зусиль. Вкладені у вишиванку, смороду стають енергетичним щитом, що може захисти тобі від злого ока. А у складні миті дотик до її візерунків дарують відчуття дотику до рідних рук. На жаль, у часи радянської влади в нашій родині традиція вишивати сорочки і носити їх була втрачена. Однак, лишилося багато вишитих рушників. Ми їх зберігаємо у нас в старому домі на Житомирщині. Їх вишила моя бабуся Марина. Ми особливо дбаємо про них, адже це її безцінний спадок. Мрію, аби колись мої діти могли зчитати код, прописаний у візерунках рушників і перенести їх вже на свої вишиванки.

Оскільки я сама не вмію вишивати сорочки, то я собі купила спеціально кілька. Аби одна, вишита червоно-чорним, була для будніх, а інша, вишита білим по білому, вдягалася у свята. Останню я особливо люблю, вона дуже ніжна і малюнок на ній ледь помітний, легкий, ніби розмитий. Я в ній почуваю себе особливо тендітною.

Головне, як на мене, не день, в який ти носиш вишиванку, і не прагнення продемонструвати свою українськість, головне - це твій внутрішній мотив, твоє прагнення стати продовженням традицій наших предків. Вишиванка - це не просто одяг на святковий день, це символ нації. Те, що може об'єднувати зовсім незнайомих людей. Адже коли ти ідеш у такій сорочці і хтось навпроти теж у вишиванці, то ви посміхаєтеся один одному, адже ніби підсвідомо знаходите спільну мову, розділяєте одні і ті ж цінності.

[b] Юлія Янчар, ведуча інформаційно-аналітичної програми «Вікна-новини», СТБ [/b]

День вишиванки-2018: українські зірки розповіли про символ нації

Вишиванка для українців справді є оберегом. У візерунках вишиванки не просто ромби, хрестики чи квіти, у візерунках зашифровані символи. Вишиванка має свою мову і передає людині, яка її одягає, побажання сімейного благополуччя, щастя і добробуту. Якщо сорочка вишита з побажаннями на добру частку, то вона буде надійно оберігати людину від усіляких негараздів.

Для мене вишиванка - це скоріш святковий одяг. Для особливих днів і свят, особливо релігійних. Моя вишиванка зі мною з 8-го класу. Я її дуже люблю і тішуся, що досі вона на мене добра.

У День вишиванки ми одягаємось всією сім'ї єю у вишиванки, до речі, у моєї дворічної донечки Єви вже є їх дві. І вона теж сприймає цей одяг як святковий. А ще ми всією сім'ї єю святкуємо Різдво у віш иванках. Свята вечеря тоді набуває особливого значення і справжньої української автентичності.

[b] Надія Матвєєваведуча проекту «Все буде добре», СТБ [/b]

День вишиванки-2018: українські зірки розповіли про символ нації

Вишиванка є є невід'ємною частиною української культури та традицій. У вишиванці я відчуваю себе частиною великої родини, гідної та шляхетної.Для мене вишиванка - святкове вбрання, бо мої вишиванки вельми красиві та вишукані.А ще, жінка у вишиванці - справжня берегиня та красуня, для мене це дуже приємні відчуття. Я немов бі наповнююсь енергією вроди та жіночності. Це справді захист від негараздів та поганого настрою.

Моя бабуся власноруч створювала вишиванки, а ще вона обожнювала квіти, вирощувала їх у своєму садочку. Отже, у цей день ми вшановуємо пам'ять жінок нашого роду, їхні золоті руки та добрі серця. Квіти та вишиванка, це дуже красиво і святково!

[b] Даша Трегубова, актриса, продюсер, ведуча нового[/b][b]makeover-шоу СТБ – «Цієї миті рік тому». [/b]

День вишиванки-2018: українські зірки розповіли про символ нації

Фотограф – Антон Марсович

Будь-яка річ, створена або подарована тобі рідною людиною, несе в собі заряд позитивної енергії. Це факт. Я своїй доньці Поліні кожен рік знаходжу і дарую нову вишиванку. Зараз у неї дуже гарна, з синім візерунком, привезена зі Львова.

Раніше одягала вишиванку на свята, але тепер все частіше ношу під щоденні наряди. Люблю, коли опиняюся в ній в кадрі - кіно-чи телевізійному.

Ми надягаємо самі красиві вишиванки з тих, що у нас є, гуляємо, тішимося, що живемо в прекрасній країні, і мріємо про краще майбутнє для неї і всіх українців.

[b] Тетяна Висоцька, ведуча інформаційно-аналітичної програми [/b] «Вікна-новини», СТБ [/b]

День вишиванки-2018: українські зірки розповіли про символ нації

Ну, оберіг – це надто сильне слово. Думаю, швидше, це шана національної традиції та елемент самоідентифікації. Принаймні, одяг чи якісь прикраси саме для мене не є захистом від усього поганого.

Святковий. Урочистий. Особливий. Я б так охарактеризувала вишиванку. В мене є чорна, біла, у сорочковому фасоні та стилізована футболка. І ще моя незакінчена справа – недовишита вишиванка бісером. Але я таки колись її закінчу!

Вдягаємо вишиванки і розходимось по школах-роботах. З дітьми вишиванкова тема потребує особливої уваги – вони швидко виростають з них і головне вчасно купити нову.

[b] Віта Євтушина, ведуча інформаційно-аналітичної програми «Вікна-новини», СТБ [/b]

День вишиванки-2018: українські зірки розповіли про символ нації

Я думаю, що вишиванка може стати оберегом лише тоді, якщо її робить дійсно близька тобі людина, яка відчуває тобі, знає твої переживання. Лише тоді, з кожним хрестиком і візерунком, вона вкладає енергетику добра, яка дійсно буде оберігати тебе.

Для мене вишиванка – вже стала повсякденним одягом. Але точно можу сказати, що одягнувши блузу з українськими орнаментами, все одно відчуваю святковий настрій. Вишиванка якось завжди надихає. Може це тому колись українці у вишиваних сорочках – і на місто, і на вечорниці. (Сміється)

Дуже приємно бачіті, коли у колекціях провідних дизайнерів з'єднання є вишиванки. Вже не вперше помічаємо фотомоделей у вишитих сорочках на обкладинках найдорожчих глянцевих журналів і в колекціях європейських брендів. Це свідчить, що ми теж диктуємо моду світові та надихаємо дизайнерів. І це круто.

Одного дня на рік, аби одягнути вишиванку, так мало, що в редакції «Вікна-новини» вирішили робити це щоп'п'ятниці. В останній день робочого тижня «вікніцівці» взялися приходити на роботу у вишитих сорочках. Так ми створюємо собі атмосферу свята. А вдома ми любимо поспівати українські народні пісні. Ця традиція була в родині мого чоловіка, а тепер перейшла і в нашу сім' ю.

скачать dle 10.2 КиноСвин


Схожі публікації

СТРІЧКА НОВИН

20.05.18
«Вогняна» мова священика і сльози принца Гаррі: як пройшла королівське весілля
20.05.18
Маша Єфросиніна мало не опинилася на операційному столі
20.05.18
Золота жар-птиця-2018: повний список переможців
20.05.18
Анна Седокова закликала людей спати голими
20.05.18
Діанна Гольде запрошує провести вечір при свічках
20.05.18
Дэдпул-2: обійдемося без лиходія
20.05.18
Бойовики і Кремль реально вірять в настання ЗСУ на Донбасі: Тимчук пояснив, що їх так налякало | FaceNews.ua: новини України
20.05.18
Росія хоче спровокувати Україну на велику війну | FaceNews.ua: новини України
20.05.18
"Одноголосно": Україна підготувала новий удар по російській пропаганді (відео) | FaceNews.ua: новини України
20.05.18
Порошенко розповів, куди йдуть гроші Януковича" | FaceNews.ua: новини України
20.05.18
Субсидії по-новому: Кабмін пообіцяв жорсткий контроль одержувачів | FaceNews.ua: новини України
20.05.18
США і Китай відмовилися від мит на товари один одного
20.05.18
У сусідній з Україною області Росії виявили величезну колону військової техніки: опубліковано відео | FaceNews.ua: новини України
20.05.18
Якщо Україна почне наступ: з'явився прогноз щодо масштабної війни на Донбасі | FaceNews.ua: новини України
20.05.18
Субсидії в Україні: про ці зміни слід знати кожному | FaceNews.ua: новини України
20.05.18
МЗС ФРН виступив за переговори про вступ до ЄС з Албанією і Македонією
20.05.18
Україна перегляне всі угоди з СНД | FaceNews.ua: новини України
20.05.18
"Повісимо всіх": Корчинський порадував росСМИ новою загрозою Кримському мосту (відео) | FaceNews.ua: новини України
20.05.18
Всі знали: на Заході розповіли, як готувалися до нападу Путіна на Україну | FaceNews.ua: новини України
20.05.18
Естонія та Швеція оголосили про спільних військових навчаннях
20.05.18
Яка доля чекає окупований Крим: російський політик дав невтішний прогноз | FaceNews.ua: новини України
20.05.18
Усиление для нового сезона: "Динамо Киев" собирается приобрести футболиста испанской "Севильи"
20.05.18
Два фаната "Атлетико" встретились на одном и том же месте с интервалом в 32 года
20.05.18
"Вау! Парижанка!". Регина Тодоренко похвасталась снимком из мохнатого авто
20.05.18
Tayanna раскрыла трогательные подробности о романе с музыкантом, который младше ее на 8 лет
20.05.18
"Сексуальный образ. Шикарно": Дорофеева поразила фанатов платьем в стиле "Игры престолов"
20.05.18
"Золота жар-птиця-2018": кто удостоился национальных музыкальных премий
20.05.18
Свадьба принца Гарри: в сети нашлось судьбоносное фото Меган Маркл
20.05.18
"И миллиарды инвестиций не спасли": Абрамовичу не продлевают британскую визу
20.05.18
"Слейте это болото". Трамп потребовал опубликовать сведения о слежке за его предвыборной кампанией
20.05.18
В России заявление Порошенко об опасности "Северного потока-2" назвали "истерикой"
20.05.18
"Люди второго сорта": Россия закроет границу на замок для жителей "ЛДНР" на время ЧМ по футболу-2018
20.05.18
Уже даже не пешка: Запад договаривается с Россией об Украине без Украины
20.05.18
"Будем жечь мусоров." Депутат Рады отметился резким высказыванием в Facebook
20.05.18
Катастрофа Boeing на Кубе: новые видео инцидента
20.05.18
Немецкому бизнесу порекомендовали готовиться к санкциям США из-за "Северного потока-2"
20.05.18
В США СМИ обнародовали имена людей, которые помогли Трампу стать президентом
20.05.18
"Сами справимся". В России хотят запускать ракеты "Сатана" без участия Украины
20.05.18
Весілля принца Гаррі і Меган Маркл: онлайн-трансляція від 19052018
20.05.18
Одежда растаяла под дождем: прохожие не заметили гуляющую рядом голую девушку. Видео
20.05.18
День банкира-2018: прикольные поздравления на словах и в картинках
20.05.18
Самый пирсингованный человек в мире заглянул на киевский фестиваль тату: видео
20.05.18
На аукционе бутылку виски продали за рекордные 1,1 млн долларов
20.05.18
Ликвидация "Мамая": появились интересные подробности об одном из героев, убивших боевика
20.05.18
"Набросился и содрал одежду": в Харькове мужчина изнасиловал пенсионерку
20.05.18
"Это был приказ Запада": в Грозном боевики пытались захватить православную церковь. Есть убитые
Всі новини
Наверх