Влада ДНР придумали схему для переказу грошей з Росії

Влада ДНР придумали схему для переказу грошей з Росії

Жителі самопроголошеної ДНР отримали можливість приймати і відправляти перекази. Влада Донецька організували схему по відправці грошей за участю системи грошових переказів «Анелік» і російських банків.

Жителі самопроголошеної Донецької народної республіки (ДНР) почали приймати і відправляти платежі. Оскільки фінансових інститутів в республіці немає, влада Донецька організували цілу схему з відправлення грошей за участю системи грошових переказів «Анелік» і російських банків, зокрема Промсвязьбанка і Транскапіталбанк.

У листопаді 2014 Київ відключив Донецьку і Луганську області від фінансової системи України. На території ДНР і ЛНР були закриті відділення всіх українських банків, російські банки звідти пішли, були відключені банкомати та платіжні термінали в магазинах. Щоб отримати готівку, жителі виїжджали на Україні чи в Росію. Таким чином, ДНР і ЛНР до останнього часу були єдиною територією Європи, не покритій ніяким банківським обслуговуванням.

З 31 березня відділення Центрального республіканського банку в Донецьку почали пропонувати послугу з отримання та відправки грошових переказів в Росію. «Поки система працює в тестовому режимі. Незабаром можна буде отримувати грошові перекази з країн СНД », - пояснила РБК заступник міністра фінансів ДНР Оксана Таран.

Як переслати гроші

Отримання жителями ДНР грошей організовано за спеціальною схемою, в якій задіяні російські компанії. Грошовий переказ здійснюється через систему «Анелік», яка належить російському банку «Анелік.РУ».

Максимальна сума - 15 тис. Руб., Комісія - 2% від суми.
В якості місця отримання платежу відправник повинен вказувати не Донецьк, а офіс компанії ТОВ «Банкоматіка» в Ростові-на-Дону, зазначається в інструкції по відправці з Росії, яка була розміщена на сайті Міністерства фінансів ДНР (потім публікація була знята; у РБК є копія оголошення). Через годину після відправлення грошей з Росії готівку можна отримати в одному з відділень Центрального республіканського банку (ЦРЛ) ДНР, підтвердили РБК два жителя Донецька, які скористалися цією послугою.

Компанія «Банкоматіка», отримавши доручення на переказ, повідомляє про нього в ЦРЛ ДНР і просить видати певну суму конкретній людині, розповідав джерело РБК в уряді ДНР. «Готівкові гроші для переказів не возять кожен день через кордон. Кожна зі сторін видає гроші зі своєї каси, а за підсумками місяця будуть проводитися взаємозаліки », - пояснив він.

На сайті Мінфіну ДНР був розміщений список пунктів відправлення переказів в Москві і 56 регіонах. Деякі адреси пунктів в Москві (всього їх 35) збігаються з адресами відділень Промсвязьбанка і Транскапіталбанк, в яких розташовані точки «Анелік». У Підмосков'ї більшість пунктів відправки - офіси Промсвязьбанка, трохи менше відділень Транскапіталбанк, в Троїцьку відправити перекази можна з відділень Челябінвестбанка.

У «Анелік» набагато більше банків-партнерів, середовищ них «Уралсиб», СДМ-Банк, Військово-промисловий банк, однак з їх офісів гроші в ДНР відправити не можна.

Представники компаній «Банкоматіка» і «Анелік» описану схему не підтвердили. «Платіжна система« Анелік »не працює в ДНР, - відповів представник банку« Анелік РУ ». - «Банкоматіка» є стандартним учасником платіжної системи «Анелік», який виплачує перекази фізичним особам і приймає перекази від фізичних осіб в своєму пункті в Ростові-на-Дону ».

Керівник блоку «Роздрібний бізнес» Промсвязьбанка Леонід Качалов на запит РБК відповів лише, що банк переводить гроші за правилами системи грошових переказів в усі їх пункти. Представник Транскапіталбанк сказав, що банку про таку схему нічого не відомо. «В даний час переклади« Банкоматікі »заблоковані, банк має намір отримати роз'яснення від« Анелік », - додав він.

Запит в Челябінвестбанк залишився без відповіді.

Формально банк-відправник не має до компанії, яка видає переклади, прямого відношення, тому що у нього немає прямого договору з «Банкоматікой», - пояснює радник президента некомерційного партнерства «Національний платіжний рада» Наталія Карачевцева. За її словами, всі ризики взаєморозрахунків несе банк «Анелік» як оператор і розрахунковий центр однойменної платіжної системи.

Однак для банків участь у такій схемі може бути ризиковано. «Поки ситуація в регіоні нестабільна для того, щоб банки масово брали участь у роботі цього коридору, з урахуванням можливих ризиків, включаючи репутаційні, санкційні та інші наслідки», - говорить Карачевцева.

Партнер ParagonAdviceGroup Олександр Захаров відзначає, що зараз відправка рублів в ДНР може розцінюватися Заходом як непряма підтримка Росією цих територій.

Що таке «Банкоматіка»

Компанія «Банкоматіка» займається створенням і підтримкою систем зі збору та обліку платежів через мережу терміналів самообслуговування, йдеться на сайті компанії. Серед її партнерів вказані ТОВ КБ «Алтайенергобанк» і АКБ «РУССОБАНК». За даними СПАРК-Інтерфакс, єдиним власником ТОВ «Банкоматіка» є Анатолій Булукін. Він же очолює компанію «Розрахункові системи», яка володіє платіжною системою kogdaudobno.ru.

За даними СПАРК-Інтерфакс, власником 45-процентної частки «Розрахункових систем» є член ради директорів Руссобанка Марина Акімова, ще 40% належать Костянтину Булукіну (батько Анатолія Булукіна). Також Акімової належить 10,7% часткою Виборг-банку. Головою ради його директорів значиться Дмитро Дервоед. У 2000-2002 роках Дервоед працював віце-губернатором Псковської області, яку очолював тоді Євген Михайлов. Програвши в 2004 році вибори губернатора, Михайлов працював радником адміністрації президента, а в липні-листопаді 2014 Михайлов займав пост керуючого справами ради міністрів ДНР.

Що таке «Анелік»

Системою грошових переказів «Анелік» управляє російський банк «Анелік. РУ », який припадає стовідсоткової« дочкою »одного з найбільших банків Лівану« CreditBank SAL »(основні власники Тарек Джозеф Халіфі (48,51%) і Шамма Хассан Суккарі (майже 19%).

Частка «Анелік» на російському ринку грошових переказів не більше 3%, мережа - приблизно 3000 точок. «Анелік» була однією з перших систем грошових переказів в Росії, проте потім в конкурентній боротьбі з іншими гравцями вона втратила свої обсяги », - говорить Карачевцева.

Системи грошових переказів можуть працювати тільки із засобами фізосіб, так як для переказів між громадянами не потрібно відкриття рахунку (перекази між компаніями можливі тільки при відкритті рахунку в банку).

Одержуваний прибуток «Анелік», швидше за все, може ділити з «Банкоматікой» за таким же принципом, як система грошових переказів ділить маржу від перекладів з банком, що пропонують її послуги (приблизно навпіл), говорить співробітник однієї з платіжних систем на умовах анонімності. За оцінками представника платіжної системи «Рапіда», середня маржа на ринку безготівкових переказів становить 0,5%, на порожньому ринку «Анелік» може отримувати 1,5-2%.

Працюючи в ДНР, «Анелік» ризикує потрапити під санкції. Але на практиці ризики будуть, тільки якщо у системи відкриті коррахунки в західних та українських банках, які можуть бути заморожені. За даними звітності розрахункового банку «Анелік РУ» на 1 березня, обсяг його коштів у банках-нерезидентах складає всього 53,6 млн руб. при загальному обсязі активів 2 млрд руб. скачать dle 10.2 КиноСвин


Схожі публікації

СТРІЧКА НОВИН

25.11.17
У Харківській області задихнувся дитина, на якого ліг кіт (відео) | FaceNews.ua: новини України
25.11.17
Туск дав Лондону 10 днів для "прогресу за Brexit"
24.11.17
Єврокомісар Хан: Двері в ЄС для країн "Східного партнерства" відкрита
24.11.17
З'явилися фото з місця кривавого теракту в Єгипті (фото 18+) | FaceNews.ua: новини України
24.11.17
Суд у Празі дозволив видати США російського хакера
24.11.17
Куди зникла дочка сепаратиста Корнета після викриття журналістами (фото) | FaceNews.ua: новини України
24.11.17
З похорону кримськотатарської активістки прогнали представника Путіна (відео) | FaceNews.ua: новини України
24.11.17
ЄСПЛ зобов'язав РФ виплатити 26 тис. євро фігуранта "болотної справи"
24.11.17
У Польщі на мурале помилково намалювали солдатів СС (фото) | FaceNews.ua: новини України
24.11.17
У Лондоні евакуйована станція метро через повідомлення про стрілянину
24.11.17
Плотницький подав у відставку. Хто очолить "ЛНР" | FaceNews.ua: новини України
24.11.17
Reuters опублікувало фото з звільненого Травневого (фото) | FaceNews.ua: новини України
24.11.17
Александер Хуг: Озброєні люди досі на вулицях Луганська
24.11.17
Названі офіційні причини відставки Теслярської | FaceNews.ua: новини України
24.11.17
В iPhone X виявлена нова поломка (відео) | FaceNews.ua: новини України
24.11.17
"ЛНР" очолить сбушник, якому вручав орден Ющенка | FaceNews.ua: новини України
24.11.17
У "ЛНР" змінився правитель
24.11.17
Росія не хоче робити кроки для зниження напруги – представник США в ОБСЄ | FaceNews.ua: новини України
24.11.17
Тепер світовим енергетичним царем став Путін, - Bloomberg | FaceNews.ua: новини України
24.11.17
ВСУ звільнили два села, - журналіст (фото) | FaceNews.ua: новини України
24.11.17
Ірина Білик називає себе лялькою Барбі
24.11.17
Девід Лінч вирішив заробити незвичайним способом
24.11.17
Оксана Марченко пообіцяла молитися за тих, хто спалив її банер
24.11.17
Дженніфер Лоуренс і Даррен Аронофскі поміняли коханців
24.11.17
День народження Sonya Kay: 10 кращих досягнень
24.11.17
Тото Кутуньо приготував для киян вечір ностальгії
24.11.17
Відсторонений голова ГФС Насиров загрожує НАБУ європейськими судами
24.11.17
У Мінфіні розповіли про сюрпризи перед Новим роком
24.11.17
Одіозного екс-соратника Януковича залишили за ґратами
24.11.17
Рабинович: Є шанс перемогти корупцію, коли заборонять офшори і антикорупціонери будуть між собою змагатися»
24.11.17
Рабинович: Вирубка нашого лісу на вимогу Європи – це не євроінтеграція, а безумство
24.11.17
Президент України незадоволений поправками до закону про реінтеграції Донбасу
24.11.17
Ватажок бойовиків ОРЛО склав свої повноваження
24.11.17
Президент Чехии возмутился "наглостью и хамством" Захарченко
24.11.17
В результате взрыва в мечете Египта погибли более 80 человек, 80 пострадавших
24.11.17
В России появился "пиксельный" Ленин, фото
24.11.17
Драка со стрельбой в Днепре. Мужчина получил девять пулевых ранений
24.11.17
ДТП с грузовиками в Винницкой области. Mercedes на встречке протаранил Isuzu, погибли оба водителя
24.11.17
Ветеран АТО о бое на Луганщине: наступали "штурмовики" и понесли потери
24.11.17
Во Львове отчим палкой до смерти забил пасынка
24.11.17
Пытки и избиения. В Днепре задержали банду рэкетиров, обложивших бизнесменов "данью"
24.11.17
В Одессе поймали иностранцев, похитивших подростка и требовавших крупный выкуп
24.11.17
"Вам дали команду "фас". Зеленский эмоционально пристыдил ботов из-за "Сватов"
24.11.17
В Украине появился большой интернет магазин кровельных материалов
24.11.17
На украинских АЗС рекордно подскочили цены на бензин
24.11.17
В Одессе полностью обновляют системы теплоснабжения
Всі новини
Наверх